Škrteľ je v ideálnej 11-tke Európy

Kapitán slovenskej futbalovej reprezentácie Martin Škrtel z FC Liverpool sa dostal do najlepšej jedenástky európskych ligových súťaží za minulý týždeň v hodnotení prestížneho Eurosportu. Dvadsaťdeväťročný stopér sa pričinil dvoma gólmi o víťazstvo "The Reds" na ihrisku Cardiffu City (6:3) v sobotňajšom stretnutí 31. kola Premier League.

25.03.2014

Takto sa vyjadril slávny Cristiano Ronaldo na ich zápas s Barcelonou, kt. skončil výhrou Barcelony 3:4

"Na jeden zápas urobil priveľa chýb. Súboje medzi Realom a Barcelonou potrebujú špičkového rozhodcu. Nemôžete urobiť korektné rozhodnutia, ak ste nervózni. Undiano Mallenco nie je vhodným typom rozhodcu pre tieto stretnutia, akoby sme hrali proti dvanástim. Je to stále rovnaké. Niekto nechce, aby sme vyhrali, a potreboval Barcelonu späť v hre o titul," hneval sa podľa španielskych médií Cristiano Ronaldo.

Po chvíli dodal: "Nehľadám výhovorky, ale nemôžem ostať ani ticho. Rozhodca dnes nebol na úrovni zodpovedajúcej významu tohto zápasu. Som v Madride už päť rokov a viem, ako veci fungujú. Ak by dnes Barcelona prehrala, bola by von z hry o titul. Real Madrid sa nikdy netešil priazni rozhodcov."

25.03.2014

Oliver Kahn: "Myslím že Éra Barcelony skončila"

Nezastaviteľný Ronaldo strieľa góly jedem za druhým

Aj vďaka hetriku Cristiana Ronalda zvíťazil Real Madrid v sobotňajšom súboji nad San Sebastianom 5:1. Portugalský krídelník bol úspešný v 12., 26. a 76. min. Celkovo v tejto sezóne nastrieľal v najvyššej španielskej súťaži už 16 gólov.Španielske médiá pripomínajú, že celkovo v kalendárnom roku 2013 napol siete súperov už 62-krát. "Až v 23 zápasoch sa Ronaldo strelecky presadil minimálne trikrát. Historický rekord Realu Madrid patrí legendárnemu Alfredovi Di Stéfanovi s 31 zápasmi s troma a viac gólmi."

11.11.2013

Prestupy

Tak a sezóna pomaly končí a na rade sú prestupy...

NAJ prestupy...

Futbalista Neymar už podpísal zmluvu s FC Barcelona a na 5 sezón sa stáva ich hráčom...

Tréner Mourinho sa z postu trenéra Realu Madrid presúva do anglického klubu Chelsea...

Nového trénera bude mať aj nemecký Bayern. Na post trenéra sa dostal známi Pep Guardiola.

Vo fínale ligy majstrov sa stretli BVB vs Bayern... Posledný zápas s BVB si pre zranenie Mario Götze nezahral... A bolo by zaujímavé keby zobral trofej týmu  do ktorého po sezóne prestupuje. Takže asi posledný NAJ prestup je prestup nemeckého hráča Maria Götzeho z BVB do víťaza tohto ročnej LM nemeckého Bayernu Mníchov.

27.5.2013

Liga majstrov

Po sobotňajšom fínále ligy majstrov kde sa stretol Bayern Mníchov a Borussia Dortmund už poznáme víťaza. Po napínavom zápase so stavom 1:1 nakoniec v poslednej minúte rozhodol A. Roben a Bayern sa stal víťazom Ligy Majstrov 2013.

27.5.2013

Liga Majstrov

Tak a v LM máme už posledné 4 tými: Real Mardid, Barcelona, Bayern Mníchov a Borussia Dortmund... Určite by bolo zaujímavé finále Barcelona vs. Real Madrid alebo Bayern Mníchod vs.Borussia Dortmund...  Isté však je že v najbližšej dobe nás čakajú zápasy Borussia Dortmund vs. Real Mardid a zápas Barcelony s nemeckým Bayernom... V týchto zápasoch sa rozhodne kto postúpi do úplného finále LM... Určite sa máme načo tešiť.. ;))

12.4.2013

Real postúpil cez Valenciu do semifinále, dohral len v deviatich :)

Futbalisti Realu Madrid remizovali v odvete štvrťfinále Kráľovského pohára vo Valencii 1:1. V prvom zápase doma zvíťazili 2:0 a tak si v nervóznom zápase, v ktorom Coentrao a Di María dostali červené karty, zabezpečili celkovým skóre 3:1 postup do semifinále.

Valencia - Real Madrid 1:1 (0:1)
Góly: 52. Costa - 44. Benzema, ČK: 51. Coentrao, 88. Di Maria (obaja Real)

11.4.2013

Arsenal v dohrávke deklasoval West Ham, štyri góly za 10 minút ;)

V dohrávke 19. kola Premier League si hráči Arsenalu z chuti zastrieľali proti West Hamu. Vyrovnávajúci gól strelil v 22. minúte Lukas Podolski, keď odpovedal na gól Collisona. V druhom polčase Arsenal rozhodol štvorgólovou spŕškou v priebehu desiatich minút.

5.4.2013

Real v prvom polčase päťgólovým uragánom sfúkol Valenciu

Real predviedol vo Valencii zdrvujúci prvý polčas, v ktorom nastrieľal všetkých päť gólov. V úvode žiaril najmä Di María, ktorý pripravil gól pre Higuaína a vzápätí sám zvýšil po tom, čo mu ľahkú streleckú pozíciu pripravil Ronaldo. Portugalský kanonier následne dvoma gólmi v priebehu piatich minút Valenciu sám dorazil a zaznamenal tak už svoj šiesty a siedmy zásah v posledných štyroch súťažných zápasoch. Zároveň sa na druhom mieste tabuľky strelcov dotiahol na Falcaa. Definitívnu podobu výsledku dal znovu Di María.

FC Valencia - Real Madrid 0:5 (0:5)

FC Barcelona - FC Málaga 2:2

Futbalisti FC Barcelona iba remizovali v prvom zápase štvrťfinále Kráľovského pohára na domácom trávniku s FC Málaga 2:2. Hostia, ktorí pred pár dňa prehrali s Barcelonou na domácom ihrisku v lige 1:3, viedli v 25. minúte po góle Iturru 1:0, lenže suverén španielskej ligy v 29. a 30. minúte po góloch Messiho a Puyola stav otočil vo svoj prospech.

Málaga, ktorá od 75. minúty dohrávala bez vylúčeného Monreala, však v 89. minúte vyrovnala a odveta tak sľubuje zaujímavý duel.

Hamšíka teší úvod časti, Neapol stiahol náskok Juventusu

Marek Hamšík (25) je spokojný so vstupom SSC Neapol do roku 2013. "Partenopei" zvíťazili v trojkráľovú nedeľu nad futbalistami AS Rím 4:1 a 13. januára si v domácom ligovom dueli poradili aj s hráčmi Palerma 3:0.

"Teší nás úspešný vstup do roku 2013, keď sme dvakrát vyhrali vyšším rozdielom," uviedol ofenzívny stredopoliar pre svoju oficiálnu internetovú stránku.

Marek Hamšík absolvoval v nedeľu v drese SSC dvojstý ligový zápas, mal kapitánsku pásku na rukáve a podal vynikajúci výkon, keď sa na trojgólovom triumfe podieľal dvoma asistenciami. Odchovanec Jupie Podlavice v 30. min odcentroval z ľavej strany a Christian Maggio nemal problém skórovať. Už o štyri minúty neskôr si perfektne narazil loptu s Gökhanom Inlerom a bolo z toho dvojgólové vedenie. Švajčiar rozvlnil sieť krásnou strelou. V druhom polčase dal gól ešte aj striedajúci Lorenzo Insigne a Neapol sa zásluhou trojbodového zápisu posunul v tabuľke Serie A 2012/2013 na tretiu pozíciu. Za vedúcim Juventusom Turín zaostáva o päť bodov.

Škrtel odohral kvalitný zápas s United, vyhral všetky vzdušné súboje

Martin Škrtel (28) sa síce neradoval z víťazstva vo svojom dvojstom zápase v drese Liverpoolu, ale tešiť ho môže aspoň tradične kvalitný výkon, ktorým sa prezentoval v dueli na pôde Manchestru United (1:2). Oficiálna internetová stránka "The Reds" uvádza, že trojnásobný najlepší futbalista SR uspel v 87,5 percenta osobných súbojoch na Old Trafforde, vo vzdušných súbojoch bol dokonca stopercentný.

Stopér aj dvakrát prerušil akciu súpera a založil protiútok. Navyše, všetkých jeho 45 prihrávok po zemi našlo spoluhráča, pri pasoch vzduchom bol neúspešný len v 6,7 percenta pokusoch. Martina Škrtela s Dánom Danielom Aggerom označujú odborníci za jednu z najlepších stopérskych dvojíc na Britských ostrovoch.

Martin Škrtel sa stal najlepším hráčom Liverpoolu za minulú sezónu v hlasovaní fanúšikov a s klubom má platnú zmluvu až do roku 2016. Predĺžil ju v auguste minulého roka.

United vyhrali derby s Liverpoolom, Citizens v šlágri zdolali Arsenal

Futbalisti Manchestru United zdolali v najväčšom derby 22. kola anglickej Premier League odvekého rivala Liverpool 2:1. Domáci sa ujali vedenia po 19. minútach, keď sa presadil holandský kanonier Robin van Persie. Krátko po prestávke zvýšil na 2:0 Nemanja Vidič, no vzápätí strelil kontaktný gól Sturridge. Skóre sa však už do konca zápasu nezmenilo a tak zostali tri body na Old Trafforde.

V základnej zostave hostí nastúpil slovenský stopér Martin Škrtel, pre ktorého to bol jubilejný 200. zápas v drese "The Reds". Zadák prišiel na Anfield Road v roku 2008 z ruského Zenitu Petrohrad za 6,5 milióna libier a zakrátko sa stal pevnou súčasťou základnej zostavy. V uplynulej sezóne ho vyhlásili za najlepšieho hráča klubu.

V druhom zápase zvíťazili hráči Manchestru City na štadióne Arsenalu Londýn 2:0. Domáci hrali už od desiatej minúty bez vylúčeného stopéra Koscielneho, čo hostia využili a po góloch Milnera a Džeka viedli už do polčasu 2:0. V 75. minúte sa síce sily na ihrisku vyrovnali, keď videl červenú aj Kompany, no Arsenal už s výsledkom nič nespravil.

Barcelona vyhrala v Maláge, hviezdny Messi skóroval

Futbalisti FC Barcelona zvíťazili v nedeľňajšom stretnutí 19. kola najvyššej španielskej súťaže v Málage 3:1. Skóre duela otvorila v 27. minúte najväčšia hviezda katalánskeho veľkoklubu Lionel Messi. Ďalšie góly strelili Cesc Fábregas a Thiago Alcantara.

Domácim sa podarilo tesne pred koncom len "kozmeticky" upraviť výsledok. Pre "blaugranas" to už bolo 18 víťazstvo v sezóne a na čele tabuľky majú pred druhým Atléticom Madrid pohodlný 11-bodový náskok.

FC Málaga - FC Barcelona 1:3 (0:1)
Góly: 89. Buonanotte - 27. Messi, 50. Fábregas, 82. Thiago Alcantara

Mourinho po zaváhaní Realu pod tlakom: Prístup hráčov sa mi páčil

"Bielemu baletu" neposlúži ako ospravedlnenie ani skutočnosť, že v jeho zostave sa neobjavil za žlté karty disciplinárne potrestaný Cristiano Ronaldo.

Frustrácia hráčov Realu v Pamplone vyvrcholila v 76. min, keď dostal červenú kartu Brazílčan Kaká. Ten bol na ihrisku len 16 minút. Osasune sa vďaka zisku bodu podarilo odpútať z dna tabuľky a aktuálne je predposledná.

"Mne sa páčil prístup mojich hráčov. V porovnaní s predchádzajúcimi stretnutiami dostali od začiatku príležitosť Raúl Albiol a Fabio Coentrao a hrali perfektne. Aj ostatní si splnili úlohy, ale na pôde Osasuny nie je ľahké tvoriť hru, dostať sa do šancí. Utvorili sme si nejaké príležitosti, ale, žiaľ, nepodarilo sa nám skórovať," vyhlásil tréner Mourinho, ktorý dal opäť príležitosť brankárovi Ikerovi Casillasovi.

Cristiano Ronaldo vynechal ligový zápas prvýkrát po 60 štartoch po sebe, ale už si odpykal dištanc a bude k dispozícii na najbližšie stretnutie. Nehral ani obranca Sergio Ramos, ktorý má disciplinárny trest na 5 duelov.

Ronaldo hetrikom zostrelil Vigo a posunul Real do štvrťfinále pohára

Futbalisti Realu Madrid sa podľa očakávania stali jedným zo štvrťfinalistov Španielskeho kráľovského pohára. Po prekvapivej prehre 1:2 na ihrisku Celta Vigo zverenci trénera Mourinha v odvete neponechali nič na náhodu a svojho súpera zdolali presvedčivo 4:0.

Hetrikom sa v drese domácich blysol portugalský kanonier Cristiano Ronaldo, štvrtý zásah v závere duelu pridal Khedira. Madridčania navyše od 72. minúty dohrávali v oslabení, keď sa predčasne po druhej žltej karte porúčal Ramos.

Futbalisti FC Sevilla prehrali v odvetnom zápase osemfinále Španielskeho pohára na domácom trávniku s Mallorcou 1:2, napriek tomu suverénne postúpili do štvrťfinále. V prvom stretnutí na pôde Mallorcy totiž vyhrali vysoko 5:0.

Postup do štvrťfinále si vybojovala aj Zaragoza, ktorá triumfom 2:0 potvrdila víťazstvo z prvého súboja na ihrisku Levante.

Barcelona deklasovala Atlético, Real iba remizoval s Espanyolom

Real Madrid stratil v naháňačke s večným rivalom a lídrom tabuľky Barcelonou ďalšie dva body. V zápase 16. kola Primera División uhral s trápiacim sa Espanyolom Barcelona iba remízu 2:2.

V šlágri kola vyhrala Barcelona nad Atléticom Madrid 4:1. Katalánsky klub si pred najvážnejším prenasledovateľom upevnili pozíciu na čele tabuľky, kde má náskok už 9 bodov. Na druhého rivala z hlavného mesta dokonca 13. Skóre zápasu na Nou Campe síce otvoril v 31. Falcao, ale to bolo zo strany hostí všetko a ešte do prestávky vďaka gólom Adriana Correiu a Sergia Busquetsa otočili vývoj. Po zmene strán dvakrát zaúradoval Lionel Messi, ktorý zaznamenal už 90 gólov v sezóne a zrodil sa vysoký triumf.

"Toto mužstvo opäť ukázalo, že ma veľký charakter a vo svojom strede množstvo osobností. Najlepšie to dokumentoval krásny gól Adriana," povedal pre agentúru dpa športový riaditeľ Barcelony Andoni Zubizarreta.

Zverenci trénera Tita Vilanovu urobili dôležitý krok na ceste za titulom, podľa Busquetsa však ešte ani zďaleka nie je rozhodnuté: "Madridské kluby sa len tak ľahko nevzdajú a určite ešte budú poriadne hrýzť. Máme sľubný náskok, no ešte nie sme ani v polovici súťaže."

Kouč Atlética Diego Simeone vyzdvihol kvality Barcelony. "Hrajú vlastnú ligu a začína to byť tak trochu nuda. Snažili sme sa im čo najviac znepríjemniť život, no napokon nás prevalcovali. K Lionelovi Messimu iba toľko, že je to najlepší hráč sveta. Mňa teší aspoň to, že je Argentínčan ako ja," povedal Simeone.

Najkurióznejšie ihrisko: Futbal na šikmej ploche, pomohol až Google

Maďarská dedinka Gönyű, ktorá leží takmer na hranici so Slovenskom sa môže dostať na pár dní do povedomia celého sveta. Vďačí za to mapám na stránkach spoločnosti Google a miestnemu futbalovému ihrisku.

Práve mapy, vďaka ktorým sa človek už môže pozrieť do takmer všade, sa totiž postarali o mimoriadne kuriózne odhalenie. Miestny štadión má veľmi špeciálny tvar a dlhé roky sa v obci vlastne hralo na neštandardnom či dokonca neregulárnom štadióne.

Nie je to síce žiadny veľký škandál, keďže "dedinské súťaže" vedia ponúknuť viacero podobných extrémov, ale funkcionári a zrejme ani hráči a fanúšikovia Gönyű SE si túto chybu dlhé roky vôbec neuvedomili. Ihrisko totiž nemá tradičný tvar obdĺžnika, ale skôr lichobežníka a jedna strana je dlhšia ako tá druhá. Navyše aj bránky ani zďaleka nie sú priamo oproti sebe.

"Pred sezónou sme chceli urobiť viacero zmien a vylepšení na štadióne, preto sme sa museli aj znovu premerať ihrisko. Tak sme zistili, že rozmery vôbec nie sú správne. Navyše ľudia nám poslali viacero fotografií, kde bolo jasne vidieť, že niečo nie je v poriadku. Podľa pamätníkov bolo v minulosti ihrisko dlhšie o 8 metrov a širšie o 3 metre a pri nejakej úprave nastal takýto problém. Nikto si to nevšimol takmer 40 rokov, až teraz vďaka internetu a mapám. Budeme musieť tiež presunúť jednu z bránok, určite však nechceme opustiť toto ihrisko," povedal prezident miestneho futbalového klubu Tibor Vígh.

Fiasko Arsenalu, v Ligovom pohári vypadol so štvrtoligistom

Futbalisti Arsenalu šokujúco vypadli v Ligovom pohári so štvrtoligovým Bradfordom a predĺžia si čakanie na niektorú z veľkých trofejí. V riadnom hracom čase i po predĺžení sa štvrťfinálový zápas skončil 1:1, favorit neuspel v rozstrele zo značky 11 m. Z piatich exekútorov Arsenalu premenili svoj pokus len dvaja a účastník Premier League prehral penaltovú lotériu 2:3.

Arsenal bol na pokraji vypadnutia už v riadnom hracom čase. Domáci po góle Garryho Thompsona viedli od 16. min, hostia vyrovnali po hlavičke Thomasa Vermaelena tri minúty pred koncom. Belgičan Varmaelen potom nepremenil v piatej sérii pokutový kop, trafil len konštrukciu bránky a rozhodol o nečakanom postupe Bradfordu. Okrem obrancu sa v rozstrele na Valley Parade nepresadili ani Santi Cazorla a Marouane Chamakh.

Pre francúzskeho trénera Arsenalu Arséna Wengera je to ďalší ťažký úder a stúpa kritika na jeho prácu. "V druhom polčase a v predĺžení sme mali hru v rukách, ale toto bol typický súboj Ligového pohára na náročnom teréne. Nemôžem hráčom niečo vyčítať. V pohári sa proti vám súperi z nižších súťaží chcú vždy vytiahnuť. Bradford hral naplno a jeho hráči podali maximálne možný výkon. Hrali jednoducho. My sme stavili na ofenzívu, mali sme na ihrisku piatich útočníkov, vytvorili sme si množstvo šancí. Súper však výborne bránil a bolo náročné sa presadiť. Pri rozstrele nikdy neviete, ako to môže dopadnúť. Keď nedáte prvú penaltu, potom je to veľmi ťažké," povedal tréner Wenger. Arsenal nezískal niektorú z veľkých trofejí už sedem rokov.

Arsenal v tohtosezónnom Ligovom pohári takmer skončil už v osemfinále. Koncom októbra proti Readingu prehrával v prvom polčase už 0:4, napokon však dokázal vyrovnať a v predĺžení po prestrelke vyhral 7:5. V Bradforde postup mohutne oslavovali. Pre klub je to veľký úspech. Hrdinom sa stal brankára Matt Duke, ktorý vyriešil množstvo nepríjemných situácií.

"Toto je veľká noc pre náš klub. Chceli sme ukázať dobrú hru a to sa nám podarilo. Nechcem hovoriť o penaltách, ale o našom výkone v riadnom hracom čase. Boli sme blízko k tomu, aby sme Arsenal zdolali už po 90 minútach. Naša obrana bola neskutočná, Matt Duke exceloval. Toto víťazstvo si musíme poriadne užiť. Až neskôr si uvedomíme, čo sme dokázali," uviedol tréner Bradfordu Phil Parkinson. Jeho klub postúpil do semifinále Ligového pohára prvýkrát v histórii.